برنامه سه مرحله ای برای لاغری بدون گرسنگی

۱۲ تیر ۱۳۹۵

۲۲

روش های بسیاری برای کاهش وزن سریع وجود دارد اما بیشتر آنها شما را گرسنه و ناراضی نگه می دارند و اگر اراده آهنین نداشته باشید، گرسنگی باعث می شود به سرعت دست از برنامه تان بردارید.

برنامه سه مرحله ای برای لاغری بدون گرسنگی

روش های بسیاری برای کاهش وزن سریع وجود دارد اما بیشتر آنها شما را گرسنه و ناراضی نگه می دارند و اگر اراده آهنین نداشته باشید، گرسنگی باعث می شود به سرعت دست از برنامه تان بردارید.

اما اگر می خواهید، اشتهایتان را به طور چشمگیری کم کنید، بدون گرسنگی لاغر شوید و در عین حال دچار مشکلات سلامتی نشوید، از برنامه سه مرحله ای زیر پیروی کنید.

مرحله 1:  شکر و نشاسته (کربوهیدرات) مصرف نکنید

این کار یکی از مهم ترین بخش رژیم های لاغری است. کربوهیدرات ها موجب ترشح بسیار زیاد انسولین می شوند و انسولین یکی از اصلی ترین هورمون ذخیره چربی در بدن است.

وقتی از ترشح انسولین کم می شود، چربی هم راحت تر از ذخایر چربی بدن خارج شده و مصرف می شود.

فایده دیگر کم کردن ترشح انسولین این است که باعث می شود، کلیه ها، سدیم و آب اضافه را از بدن خارج کنند و به دنبال آن از نفخ و وزن آب غیرضروری کاسته شود.

مرحله 2: پروتئین، چربی و سبزیجات مصرف کنید

هر وعده غذایی شما باید حاوی پروتئین، چربی و سبزیجات کم کالری باشد. چنین برنامه ای، خود به خود، مصرف کربوهیدرات تان را به روزی 20 تا 50 گرم می رساند.

از منابع پروتئینی می توان به گوشت گوسفند، گاو و مرغ و غذاهای دریایی و ماهی و تخم مرغ اشاره کرد. خوردن پروتئین بسیار مهم است. رژیم غذایی غنی از پروتئین از مصرف هوسی غذا تا 60 درصد می کاهد و احساس سیری می دهد.

از سبزیجات کم کالری نیز می توان به بروکلی، گل کلم، اسفناج، کلم پیچ، کلم بروکسل، کلم، کاهو، خیار، کرفس، آووکادو، انواع فلفل ها، قارچ، کدو تنبل، هویج، تره فرنگی و پیاز اشاره کرد.

هرقدر مایل باشید می توانید از این سیزیجات مصرف کنید. یک رژیم غذایی بر پایه گوشت و سبزی حاوی فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیازتان است.

منابع غنی ازچربی نیز روغن های زیتون، نارگیل، آووکادو، کره و پیه هستند.   این چربی ها سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و در عین حال به دلیل اینکه از نوع اشباع شده هستند، برای قلب ضرری ندارند.

مرحله 3: هفته ای سه بار وزنه بزنید

البته مجبور نیستید با این برنامه وزن کم کنید، اما توصیه شده است. بهترین کار، هفته ای 3 تا 4 بار به باشگاه رفتن و ابتدا گرم کردن بدن و سپس وزنه برداشتن و حرکات کششی انجام دادن است.

اگر تازه کار هستید، روش صحیح وزنه زدن را حتما از یک مربی بپرسید.

با بلند کردن وزنه، کالری می سوزانید و جلوی کاهش سوخت و ساز بدن تان را می گیرید. در واقع کاهش سوخت و ساز از عوارض جانبی کاهش وزن است.

تحقیقات نشان داده است با وزنه زدن، شما چربی های اضافی را سوزانده و به جای آن ماهیچه می گیرید. اگر نمی توانید وزنه بزنید، پس ورزش های هوازی مانند دویدن، پیاده روی، شنا و... انجام دهید.

با انجام دادن دقیق برنامه سه مرحله ای فوق می توانید پس از مدت کوتاهی، بدون اینکه به خودتان صدمه بزنید، به وزن دلخواه تان برسید.

منبع: زندگی آنلاین