نقاط دیدنی ایران که در این فصل بسیار زیبا هستند

۱۹ خرداد ۱۳۹۵

۳۹

همیشه در ماه خرداد، دغدغه برنامه‌ریزی برای سفر رفتن در سرمان غوغا می‌کند؛ به‌ویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برای‌شان فراهم نشده است.

نقاط دیدنی ایران که در این فصل بسیار زیبا هستند

  نازنین کاسبی، کارشناس معماری: همیشه به نزدیکی ماه خرداد که می‌رسیم، از همان ابتدا دغدغه برنامه‌ریزی تعطیلات برای سفر رفتن در سرمان غوغا می‌کند؛ به‌ویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برای‌شان فراهم نشده است. اگر شما نیز قصد سفر دارید و هنوز   تصمیمی نگرفته‌اید، در ادامه شما را با نقاط دیدنی ایران که در این فصل بسیار زیبا هستند، آشنا خواهیم کرد:

فومن- ماسوله و قلعه رود‌خان

بهشت خدا روی زمین

آب و هوای مناسب، جنگل‌ها و کوه‌های پوشیده از درختان، چشمه‌های متعدد، بقاع متبرکه و اماکن تاریخی و فرهنگی (ماسوله و قلعه رودخان) فومن را به یکی از قطب‌های گردشگری گیلان و حتی کشور تبدیل کرده است. می‌گویند ماسوله عروس شمال، بهشت خدا روی زمین، زیبایی محض، صفا و صمیمیت و سادگی، هوای پاک با مردمانی پاک و پاک‌نژاد   دارد. پس بی‌شک جای خوبی برای چند روز استراحت و در کنار خانواده بودن است.

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

قلعه رودخان

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

ماسوله


چهارمحال بختیاری-شهرکرد

معروف به  بام ایران

شهرکرد  مرتفع‌ترین مرکز استان  در ایران است و به همین دلیل به  بام ایران  شهرت دارد. وجود آثار تاریخی همچون قلعه‌ها و همین‌طور اماکن سیاحتی و زیارتی و آب و هوای مطبوع  شمار زیادی از گردشگران را رهسپار استان چهارمحال و بختیاری به‌خصوص شهرکرد، مرکز این استان می‌کند. جاذبه‌های طبیعی فراوانی در نزدیکی شهرکرد وجود دارد که معروف‌ترین آنها عبارتند از: گردشگاه چشمه زنه هفشجان  و ارتفاعات جهان، پل زمان خان، چشمه کوهرنگ، تونل و آبشار کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون، تالاب بین‌المللی چغاخور  و  تالاب گندمان.

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

گردشگاه چشمه زنه هفشجان

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

دشت لاله‌های واژگون

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

چشمه کوهرنگ

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

تالاب چغاخور


حاشیه رود ارس و جلفای آذربایجان

طبیعت زیبای خداوند

منطقه آزاد ارس به‌قدری تنوع در طبیعت و سایت‌های طبیعی دارد که گردشگران در انتخاب مسیر یا مقصد گردشگری به‌سختی می‌توانند تصمیم بگیرند و معمولا همه دوست دارند که به دلیل تفاوت و تنوع از همه بخش‌های این منطقه دیدن کنند. یکی از مواردی که ارس را به عنوان یک منطقه ایده‌آل برای طبیعت‌گردان معرفی می‌کند، کثرت مناطقی است که ‌مهمانان با طیب‌خاطر و احساس امنیت می‌توانند چادر زده و یک یا چند روز را در دامان طبیعت بگذرانند.

کمپ‌های چادرزنی در داخل و خارج از شهر جلفا همگی مجهز به امکانات رفاهی و بهداشتی بوده و از امنیت بسیار بالایی برخوردارند. اکثر این مناطق توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی مورد کنترل بوده و امنیتی مثال‌زدنی دارند.   از سایت‌های طبیعی اطراف این شهر برای کسانی که قصد دارند یک روز زیبا را در کنار طبیعت رقم بزنند، می‌توان به پارک ساحلی درنا و حاشیه رود ارس و همچنین مجموعه تاریخی کردشت، منطقه و سد خداآفرین و طبیعت بکر آسیاب خرابه  و همین‌طور طبیعت زیبای کلیسا  سنت استپانوس اشاره کرد.

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

حاشیه رود ارس

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

آسیاب خرابه

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

کلیسا سنت استپانوس


کرمانشاه

طبیعت تحسین‌برانگیز

شاید به جرات بتوان گفت کرمانشاه در این فصل یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای سفر می‌تواند باشد. آب و هوای خوب و معتدل و داشتن آثار باستانی و تفرجگاه‌های بی‌شمار در شهر کرمانشاه و همین‌طور طبیعت بکر همراه مردمان ‌مهمان‌نواز آن باعث انتخاب این شهر توسط بسیاری افراد به عنوان مقصد گردشگری شده است.

این تعطیلات کوتاه فرصت خوبی را برای بودن در طبیعت فراهم خواهد کرد؛ ضمن اینکه می‌توانید از مناطق دیدنی شهر مانند  تکیه معاون‌الملک، تکیه بیگلربیگی، بازارسنتی کرمانشاه، باغ پرندگان کرمانشاه، باغ گل کرمانشاه، پارک کوهستان، سراب نیلوفر، پارک ساحلی رود قره‌سو، سراب قنبر، طاق بستان، بیستون، مسجد عمادالدوله، حمام حاج شهبازخان و... دیدن کنید.

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

سراب قنبر

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

طاق بستان

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

باغ گل کرمانشاه


اردبیل (سرعین)

چشمه‌های آبگرم

سرعین دارای ده‌ها  چشمه آب گرم  معدنی است که از کوه  سبلان  سرچشمه می‌گیرند. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در  استان اردبیل  است.

این منطقه همه‌ساله  اواخر بهار و فصل تابستان  پذیرای ایرانگردان و جهانگردان فراوان است. در این شهر کلی هتل،   هتل- آپارتمان  و ‌مهمانسرا وجود دارد ولی علاوه بر این، مردم منطقه نیزخانه‌های مسکونی و ویلاهای خود را به عنوان ‌مهمانپذیر اجاره می‌دهند.

این مناطق تنها بخشی از طبیعت زیبای سرزمین زیبای ماست که فرصت کشف زیبایی‌های بیشتر آن می‌تواند برای تمام اعضای خانواده شیرین و به‌یادماندنی باشد؛ البته پیش از این سفر درباره مجهز بودن خودرو به وسایل لازم و همراه داشتن تجهیزات ضروری مطمئن شوید. این سفر دو روزه و کوتاه فرصت خوبی برای شما فراهم خواهد کرد تا در دل طبیعت باشید؛ ضمن اینکه می‌توانید زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید. برای‌تان سفری خاطره‌انگیز را آرزومندیم.

آشنایی با طبیعت دیدنی ایران
آشنایی با طبیعت دیدنی ایران

منبع: مجله منزل