روش پخت لازانیای بروکلی

۱۵ خرداد ۱۳۹۵

۳۸

در این بخش آموزش طرز تهیه لازانیای بروکلی فراهم شده است؛

روش پخت لازانیای بروکلی

مواد لازم برای 4نفر

2پیمانه  کلم بروکلی

10 ورق لازانیا

1 پیمانه  پنیر  موزارلای رنده شده

1پیمانه  پنیر  پارمسان رنده شده

1عدد  تخم مرغ

1/8قاشق  چایخوری  جوز هندی

به میزان لازم نمک، فلفل و روغن

3قاشق  سوپ  خوری رب  گوجه فرنگی

4حبه سیر رنده شده

دستور تهیه:

1) قاشق  چایخوری  سبزی  معطر1/2پیمانه مرغ پخته شده ریش ریش شده 1در قابلمه مقداری آب بریزید سپس روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. ورق های لازانیا را با مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده روی حوله تمیزی پهن کنید. یک قابلمه دیگر حاوی مقداری آب را روی حرارت قراردهید تا جوش بیاید. حالا بروکلی ها را به مدت 2دقیقه داخل آب جوش بریزید سپس آنها را در سبدی بریزید تا آب شان گرفته شود. حالا آنها را ریز خرد کنید.
2) در یک کاسه  پنیر  ها، بروکلی، جوز هندی، مرغ ریش ریش شده و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. اکنون از مخلوط  پنیر  حدود2 ق س روی هر کدام از ورقه های لازانیا بریزید و آنها را لوله کنید. هر تعداد که می شود درست کنید سپس آنها را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. در این زمان در یک قابلمه کوچک رب، سبزی  معطر، سیر، مقداری نمک و فلفل و 2لیوان آب جوش را بریزید وآنها را با هم مخلوط کرده، به مدت 5 دقیقه روی حرارت قرار دهید سپس آن را کنار بگذارید.

3) فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. نیمی از سس را در داخل ظرف مورد نظرتان بریزید سپس لازانیاهای لوله شده را داخل آن مانند شکل قرار دهید. روی ظرف را با فویل بپوشانید وآن را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید. فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت 10دقیقه داخل فر قرار دهید سپس آن را با مابقی سس سرو کنید.

منبع: آتا ایران